o mnie

fot. Renata Dąbrowska
fot. Renata Dąbrowska

Wszystko zaczęło się od projektów międzynarodowych, a szczególnie wymian młodzieży, dzięki którym do swojej pracy zaczęłam włączać aspekty międzykulturowe oraz metody edukacji nieformalnej oraz dramy.

Odkąd zostałam dyrektorem szkoły, zmieniałam razem z innymi kulturę miejsca pracy, co oznaczało (współ)tworzenie uczącej  się społeczności szkolnej, kreowanie przestrzeni do podejmowania inicjatyw i rozwijania kompetencji społecznych.

Odkąd wyszłam z działaniami poza szkołę, tworzę  nowe projekty – współpracuję z dorosłymi, motywując ich do rozwoju i zmiany, a także odkrywam kolejne drogi rozwoju – prowadzę zajęcia na uczelni, a także autorskie szkolenia dla dużych instytucji z zakresu przedsiębiorczości, innowacji w edukacji oraz przywództwa. 

Moje mocne strony to kreatywność, odwaga, otwartość na zmiany, pasja w działaniu oraz relacyjność. 

Inspiracje czerpię z pracy z innymi, szczególnie podczas ciekawych projektów, warsztatów, konferencji i wizyt studyjnych. Fascynuje mnie życie społeczno-ekonomiczne, innowacje oraz przywództwo.

Posiadam doświadczenie w tworzeniu i koordynowaniu projektów, programów oraz strategii zmiany, zarządzaniu zmianą, przywództwie, wykorzystaniu nowych technologii w edukacji, prowadzeniu szkoleń, wykładów i doradztwa, a także wygłaszania mów motywacyjnych. 

Jestem ekspertką  transformacji, przywództwa  i innowacyjnej edukacji,  propaguję model świadomego uczenia się, wykorzystującego potencjał i zasoby ludzkie, doskonalącego umiejętności przyszłości. 

Współtworzę Edulab oraz ruch #wiosnaedukacji, łączę świat edukacyjnych praktyków ze światem akademików, organizacji pozarządowych, biznesu oraz instytucji publicznych działających w obszarze edukacji.

Jako prelegentka dzielę się doświadczeniami, refleksjami i inspiracjami edukacyjnymi, motywując do działania. 

Sukcesy odniesione w życiu zawodowym wzmacniały moją wiarę w sens czasami niełatwych zmian i przedsięwzięć. W 2015 roku zdobyłam tytuł EDUinspiratora w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. W 2016 roku szkoła, której przewodziłam, zdobyła tytuł Szkoły z mocą zmieniania świata według Fundacji Ashoka, dzięki czemu znaleźliśmy się w gronie innowatorów z całego świata. W 2018 roku ukończyłam Leadership Academy for Poland.

Realizuję marzenia o pracy  z ludźmi i organizacjami w kontekście rozwoju służącego zmianie społecznej. 

oktawia@gorzenska.com

4 thoughts on “o mnie

Podziel się refleksjami!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.