Emocje i uczucia – karty do gry

Karty do gry to ciekawy i znany sposób na to, by przenieść się z naszymi uczniami w świat uczuć i emocji, o których z reguły bardzo trudno się rozmawia. A tutaj w aktywny sposób, nie wiadomo kiedy, nawiązuje się i relacja –  i jakże ważna rozmowa. 

Karty można pobrać poniżej (wydrukować w ilości potrzebnej do pracy, pociąć, zalaminować)  lub po prostu wykonać je z uczniami, co jest również ciekawym i twórczym rozwiązaniem. Grać można także na różne sposoby. Najlepiej podzielić młodzież na cztero- lub pięcioosobowe zespoły. Karty położyć na stole, osobno zielone, osobno niebieskie. Każdy po kolei losuje po jednej zielonej i jednej niebieskiej karcie, a następnie wykonuje wylosowane zadanie. 

Gra w karty może stanowić wstęp do dalszych aktywności związanych z emocjami i uczuciami – np. projektowania przez uczniów emotikonów, tworzenia historii, zadawania pytań otwartych swoim kolegom. Wszystko zależy od naszej inwencji. A na koniec obowiązkowo refleksja. Ale o tym już chyba wszyscy pamiętamy. 

Wiele inspiracji do kart i kostek emocji można znaleźć na Pintereście. Jeden z linków zawiera inny rodzaj kart oraz ciekawe tło do wykorzystania – kliknij!

Karty do pobrania po angielsku – kliknij!

uczucia-i-emocje-karta-nr-1-pdf

uczucia-i-emocje-karta-nr-2-pdf

uczucia-i-emocje-karta-nr-3-pdf

uczucia-i-emocje-karta-nr-4-pdf

uczucia-i-emocje-karta-nr-5-pdf

zadania-karta-nr-1-pdf

zadania-karta-nr-2-pdf

 

 

Posłuchaj naszego podcastu!

2 thoughts on “Emocje i uczucia – karty do gry

Podziel się refleksjami!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.