Doskonalenie przywództwa – nowe wyzwanie

Tegoroczne wakacje przyniosły kilka bardzo dobrych wiadomości, w tym chyba tę najwspanialszą – o tym, że dostałam się do Leadership Academy for Poland, między innymi dzięki wspaniałym referencjom wystawionym przez Fundację Ashoka. 

Czym jest LAP (Leadership Academy for Poland)? 

To jeden  z najlepszych na świecie programów rozwoju przywództwa, realizowanego przy udziale globalnego biznesu i wykładowców Uniwersytetu Harvarda. Jego celem jest rozwój potencjału Polaków i tworzenie w Polsce światowej klasy edukacji. Program zakłada rozwijanie kompetencji przywódczych w trzech zakresach: ludzkim (przewodzenie w organizacji, rozumienie motywacji pracowników, budowanie długofalowych możliwości zespołów), systemowym (zarządzanie kompleksowością otoczenia) oraz samodoskonalącym (źródła motywacji i stosunku do siebie, ludzi i świata). (źródło: FORBES)

Można powiedzieć, że moje nowe wyzwanie już się zaczęło. Właśnie jestem w trakcie lektury pierwszego z artykułów z  listy lektur, myślę też już nad pierwszymi dostarczonymi  zadaniami. Nietrudno zgadnąć, że udział w LAP bardzo mnie cieszy. Powodów jest wiele. Po pierwsze, rozwój kompetencji pod okiem światowej klasy specjalistów to coś, o czym można tylko marzyć. Kolejnym powodem do radości jest możliwość współpracy z z ludźmi spoza edukacji. Nic tak nie otwiera umysłu, niż wyjście poza “swoje pudełko”. Pomimo wielu przeczytanych przeze mnie książek, czy udziału w szkoleniach dla dyrektorów, wciąż mam odczucie niedosytu i często intuicyjnego mierzenia się z problemami. Intensywna praca, która mnie czeka w najbliższych miesiącach, z pewnością i wzmocni moje kompetencje, i znacząco je rozwinie.

Obiecuję, że w blogowej przestrzeni będę dzielić się refleksjami z przeczytanych tekstów i doświadczeniami z zajęć. Trzymajcie za mnie kciuki!

A kto chce wiedzieć więcej o LAP, może zerknąć na stronę internetową – kliknij tutaj. 

 

 

Podziel się refleksjami!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.