Oktawia Gorzeńska

Jesteś w przestrzeni służącej edukacji,  rozwojowi i zmianie. To główne obszary mojego działania, w których wspieram ludzi poszukujących nowych pomysłów, inspiracji, rozwiązań i współpracy.

Na co dzień przewodzę społeczności 17 LO w Gdyni jako dyrektorka, coraz częściej szkolę, wykładam, występuję jako mówczyni motywacyjna, a także prelegentka głosząca potrzebę rozwoju i zmiany. Mam za sobą doświadczenie TEDx, gdzie mówiłam o konieczności zmiany edukacji. Uwielbiam storytelling, tworzenie ciekawych wystąpień oraz inspirowanie ludzi. Doradzam innym, jak wdrażać zmianę.

Moja bardzo ciekawa zawodowa droga – od polonistki do ekspertki zmiany, innowacji i przywództwa – pozwoliła mi zrealizować wiele ciekawych projektów, a także wziąć udział w Leadership Academy for Poland, gdzie mogłam doskonalić kompetencje przywódcze w doborowym gronie pod okiem profesorów Harvarda (moja droga to temat na ciekawą historię z odwagą i zmianą w tle).

W przestrzeni bloga odnajdziesz zasoby na temat edukacyjnej zmiany – inspiracje, przykłady dobrych praktyk, projekty, reportaże ze szkół z różnych zakątków świata, a także wywiady z nauczycielami.

Znajdziesz tu także materiały pomocne w szeroko pojętym rozwoju – szczególnie w kontekście przywództwa, ale także planowania zmiany i budowania marki – refleksje, doświadczenia, inspiracje, w tym książki i nagrania, które warto znać.

Jako zapalona podróżniczka zamierzam wrócić także do reportaży z podróży, wierząc, że one przyczyniły się do mojego rozwoju, więc może i także zaciekawią Ciebie.

Oktawia Gorzeńska