Interaktywny Przewodnik po karierze dla licealistów – inspiracja

Z doświadczenia wiem, że dla młodego człowieka wzięcie odpowiedzialności za swoją edukację, świadome planowanie tego, czego i jak chce się uczyć, wybór rozszerzeń maturalnych oraz kierunku studiów bywa bardzo trudny. Często zmuszony do podjęcia decyzji w trakcie rekrutacji do szkoły średniej, nie ma w ogóle pomysłu na to,  co chce robić. 

Dzięki temu, że możemy tworzyć nowe liceum od podstaw, współpracując z ludźmi nauki i biznesu, oferujemy swoim licealistom wiele możliwości rozwoju – od zdefiniowania swoich mocnych i słabszych stron, a także talentów, poprzez diagnozę stylów uczenia, warsztatów poświęconych efektywnej nauce, spotkania, wykłady, po projekty prowadzone we współpracy ze szkołami wyższymi, firmami i fundacjami. 

Przewodnik po karierze - eduzmieniacz 2Nowym pomysłem, inspiracją przywiezioną co prawda w nieco innym kontekście edukacyjnym  z Finlandii, a możliwą w realizacji dzięki usłudze OneNote Microsoft, jest Przewodnik po karierze, czyli interaktywne kompendium wiedzy, a dokładniej rożnorodnych materiałów pomocnych w poznaniu siebie, zainspirowaniu się od innych, znalezieniu pomysłów na ciekawy projekt, udziale w konkursie czy wyborze wymarzonej uczelni. 

Przewodnik po karierze będzie rozbudowywany według potrzeb licealistów. Aplikacja OneNote pozwala na aspekt współpracy wirtualnej. O tym, jak sprawdza się inspiracja, będę dzielić się na blogu. 

Przewodnik po karierze 1

 

Podziel się refleksjami!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.