Otwarte zasoby – cz. I kanały edukacyjne na YT

Oto krótki przegląd otwartych zasobów edukacyjnych, z których warto korzystać i  które warto upowszechniać wśród naszych uczniów. Warto rozwijać w uczniach  ich własną odpowiedzialność za proces uczenia się, który tak naprawdę będzie trwał całe życie, a nawyki, które ukształtujemy jako nauczyciele będą bezcenne – mam na myśli pracę na zasobach ucznia, motywowanie, zaciekawianie nauką, uczenie krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów,  pokazywanie, jak mądrze korzystać z zasobów internetu, czyli umieć znaleźć to, co wartościowe w informacyjnym szumie. Dzisiaj cz. I – kanały edukacyjne na YT.

Małgorzata Brodecka – tworzy piosenki biologiczne, a także zamieszcza materiały powtórkowe z biologii przygotowane w bardzo ciekawy, a zarazem zrozumiały sposób. Zaczynam przegląd od Małgosi, bo mam szczęście współtworzyć z nią nasze liceum 🙂

 

Pan Belfer  – kilkanaście filmów na jego kanale na YT rozjaśni wszystkie niejasności ze świata chemii i pomoże w powtórce przed sprawdzianem i testem.

 

Pistacja Matematyka – videolekcje z matematyki na YT to jest to! Podzielone na działy, przygotowane w zrozumiały i ciekawy sposób z pewnością rozwiną kompetencje matematyczne naszych uczniów.

Matemaks –  powtórki matematyczne przede wszystkim do matury. Ulubiony kanał licealistów.

Arlena Witt – lekcje języka angielskiego w ciekawy i bliski życiu sposób to coś dla tych, którzy marzą o tym, by rozwinąć swe kompetencje językowe.

 

 

 

BBC Learning English  – nauka języka angielskiego z brytyjską telewizją. Ciekawie i profesjonalnie. 

 

 

 

Khan Academy Polski – światowej klasy edukacja dla wszystkich, materiały przygotowane przez fachowców z różnych dziedzin (matematyka, nauki ścisłe, ekonomia i finanse, nauki humanistyczne i sztuka, informatyka). Warto skorzystać z bogatych zasobów!

Uwaga! Naukowy bełkot – ciekawe fakty ze świata nauki, przygotowane w bardzo profesjonalny sposób.

Pasja informatyki – dzięki filmom zgromadzonym na YT informatyka nie jest już tak skomplikowana, jak może się wydawać.

Zakręcony belfer – Asia Krzemińska – twórcza i inspirująca łódzka polonistka nie tylko prowadzi popularny blog, ale także kanał na YT. Koniecznie zajrzyjcie  tutaj po inspiracje dotyczące lekcji i narzędzi sprawiających że edukacja jest ciekawsza.

 

 

 

 

 

 

Historia na szybko –  edukacja historyczna przygotowana przez Thrashing mad pl, ulubiony kanał wielu licealistów.

Webinaria Superbelfrzy Nocą – kilkadziesiąt nagrań dla nauczycieli, którzy chcą rozwinąć swoje kompetencje m.in. w zakresie tik, czy po prostu zainspirować się. Must see!

Teraz Edukacja –  znajdziesz tu materiały dotyczące nowoczesnych metod i narzędzi nauczania i uczenia się, porady praktyków i pomysły na zmiany w edukacji.

 

 

 

 

 

Uniwersytet SWPS – wykłady z różnych dziedzin – m.in. zarządzania, psychologii, kultury prowadzone przez specjalistów – warto sprawdzić.

 

TEDed – podobnie jak TED upowszechnia idee, tak TEDed dzieli się animacjami edukacyjnymi w języku angielskim. Fantastyczna baza do wykorzystania w pracy z młodzieżą.

 

 

 

 

 

3 thoughts on “Otwarte zasoby – cz. I kanały edukacyjne na YT

Podziel się refleksjami!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.