Agenci Globalnej Zmiany, bo zmiana zaczyna się w klasie

Zobaczmy, jak duży mamy wpływ na naszych uczniów i szkolną rzeczywistość – to od nas zależy, czy ich zaciekawimy, poruszymy do działania, zainspirujemy.

Jako, że mocno wierzę w to, że zmiana zaczyna się w klasie, co więcej – to małe kroki składają się na wielką zmianę, zaprosiłam wszystkich edukatorów, którzy czytają moje blogowe wpisy do udziału we wspólnym projekcie “Agenci Globalnej Zmiany”, który poruszać będzie się w tematach celów zrównoważonego rozwoju.

To nie wszystko!

Projekt, który jest tak naprawdę dwumiesięcznym wspólnym działaniem, ma motywować nauczycieli do poszukiwania nowych metod i wdrażania ich w pracy z młodzieżą – działanie, współpraca, badanie potrzeb, rozwiązywanie problemów, krytyczne myślenie – to jego sens.

Tutaj nie ma miejsca na “kopiuj – wklej” i kolejny odtwórczy projekt, który zaliczają często uczniowie i który bywa daleki od realnego życia. A przecież szkoła ma właśnie do życia przygotować.

Kto jest na pokładzie Agentów Globalnej Zmiany?

Ostatecznie ponad 40 edukatorów, którzy właśnie utworzyli grupy projektowe. Są wśród nich: panie nauczanki, przedszkolanki,  dyrektorzy, wicedyrektorzy, nauczyciele różnych przedmiotów, przedstawiciele poradni, edukacji domowej, trenerzy, blogerzy. Jedni częściej korzystający z metod aktywizujących, inni dopiero wkraczający na drogę zmian. I to, jak mawia Przemek Staroń, jest WOW!

Jesteśmy Polską edukacją w skali mikro, która w wielu miejscach Polski na raz oddolnie wprowadza zmianę.

Tutaj nie ma narzuconego schematu

Zaczęliśmy od przedstawienia się na Padlecie, a potem każdy poszukiwał partnerów projektowych i ustalał temat współpracy. Jutro nasz pierwszy  webinar poświęcony twórczej pracy projektowej i inspiracjom na działania. Nowe technologie idą nam z pomocą, są ważną cześcią współpracy. W planach mamy m.in. webinar o Skypie w klasie prowadzony przez Łukasza Gierka z Radomia.

Dla mnie to również krok naprzód na drodze wprowadzania edukacyjnej zmiany. Współpraca z kilkudziesięcioma nauczycielami z całej Polski, skoordynowanie działań, moderowanie webinariów, w końcu upowszechnianie naszych działań, by inspirowały innych – to kawał dobrej roboty.

Śledźcie nasze działania i inspirujcie się!

agz (8).png

 

Nasz Padlet z inspiracjami – koniecznie sprawdź!

 

 

Podziel się refleksjami!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.