Wilburton Elementary School – inspiracje

To pierwsza Flagowa Szkoła Microsoft na świecie, położona w Bellevue, na przedmieściach Seattle. Z zewnątrz niepozorna, a w środku… no właśnie, wcale nie technologiczna, a nastawiona na współpracę, rozwiązywanie problemów i relacje. Technologie są jednym z narzędzi usprawniających proces uczenia się i nabywania kompetencji przydatnych w życiu.

Oto inspirująca przestrzeń.

Na początek wejście do szkoły – recepcja, taras oraz hol – serce szkoły.

To szkoła dla dzieci w wieku 6-11 lat. Korytarze są barwne, ale w stonowanych odcieniach, łatwo oznakowane. Ściany wykonane z materiałów, które pozwalają na łatwe eksponowanie prac. Toalety bez drzwi wejściowych, estetycz

Sale to przeszklone, duże pomieszczenia, gdzie mieszczą się mobilne meble, strefy do różnej pracy, przybory, komputery, tablety i tablice interaktywne, a także szafki na ubrania i rzeczy dzieci oraz umywalka.

Jest także miejsce do pracy w małej grupie.

Biblioteka to wspaniała przestrzeń i do pracy, i do lekcji, a także do tego, by usiąść i poczytać, gdy już samemu wypożyczy się książkę.

Jest i sala gimnastyczna, która po przedzieleniu na pół pełni funkcję kantyny.

Pokój do pracy sensorycznej to również ważne miejsce w tej szkole.

Pokój konferencyjny oraz przestrzeń administracyjna – zaprojektowane tak, by komfort pracy odpowiadał potrzebom użytkowników. Szkoła ma także pokoje pracy psychologów i pedagogów, zdjęć nie zaprezentuję, gdyż odbywały się w nich spotkania.

Podziel się refleksjami!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.