Edukacja wczesnoszkolna – inspiracje

Temat trochę nietypowy jak dla mnie, gdyż do tej pory moja edukacyjna droga wiodła od klas czwartych szkoły podstawowej do liceum. Zawodowo jest jednak w momencie tworzenia zespołu szkół ogólnokształcących, który obejmuje i szkołę podstawową, i liceum, tak więc edukacja wczesnoszkolna stała się dziś jednym z wielu ważnych dla mnie tematów.

Dziś, czyli w momencie myślenia o całym zespole szkół, o podstawie, która, jeśli nie jest dobrze zaplanowana i realizowana, kładzie się cieniem na dalszych edukacyjnych losach dziecka. Dlatego od kilku tygodni intensywnie myślę nad tym, jak sprawić, by ten obszar naszej pracy, a dokładnie tworzący go ludzie, mieli odpowiednie warunki do działania, wsparcie merytoryczne, przestrzeń do podejmowania inicjatyw. Co więcej, jak tworzyć edukację wzmacniającą dziecko, rozbudzającą chęć uczenia się, inspirującą, czyli po prostu edukację z sensem.

Rozpoczynamy współpracę, dając sobie przestrzeń, czas, wsparcie, cierpliwość, a także możliwości – przestrzeń obejmującą ogród na dachu, salę do gotowania i warsztatownię (którą za moment stworzymy), szkolenia z różnych obszarów dla chętnych. Ważne, by każdy znalazł swoją drogę i budował pracę na pasji. Tym, jak przebiegać będzie nasza edukacyjna misja, z pewnością się podzielę.

Oto Padlet z inspiracjami – linkami do blogów i webinarów, a także filmików – małe co nieco przydatne przed pierwszym dzwonkiem. Kliknij – sprawdź, skomentuj – zostaw nowe inspiracje!

Podziel się refleksjami!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.