Lekcja – nielekcja projektowa “na mieście” – inspiracja z tikiem w tle

Uczymy się wszędzie – to wiadoma sprawa, dlatego dzisiaj postanowiliśmy wraz z grupą realizującą projekt eTwinning “Let me look through your window” opuścić szkołę i wyruszyć w miasto, by zrobić zdjęcia ciekawym oknom. Co prawda najpierw planowaliśmy spacer po Sopocie, potem jednak patriotyzm lokalny zwyciężył i przespacerowaliśmy się po śródmieściu Gdyni. Mróz i wiatr pokrzyżowały nam nieco plany i musieliśmy skrócić spacer, jednak udało nam się zrobić wiele ciekawych zdjęć, które wkrótce umieścimy w galerii internetowej i zaprezentujemy je koleżankom i kolegom z Łotwy i Gruzji. Potem zaprosimy  ich do napisania historii inspirowanych oknami lub z motywem okna w tle, które przygotowaliśmy dla nich. To będzie pierwszy etap wspólnych działań.

Spacer edukacyjny po mieście pozwala na ćwiczenie uważności. Na co dzień z reguły w pośpiechu przemierzamy miasto, dzisiaj udało nam się dostrzec wiele miejsc i elementów, na które na co dzień nie zwracamy uwagi. W najbliższych dniach młodzież pozna historię wybranych budynków, a także ciekawostki związane z architekturą – gdyńskim modernizmem. Pewnie jeszcze ciekawszym doświadczeniem będzie poznanie zdjęć  i historii przesłanych przez partnerów projektowych.

Obejrzyj prezentację!

Dobrym pomysłem na dokumentowanie działań edukacyjnych jest nagrywanie krótkich filmików i zamieszczanie ich na  YouTube, jak również przygotowanie pokazu slajdów z podkładem muzycznym, jak my to zrobiliśmy. Wystarczy pobrać darmową apkę Quik, 3 minuty dodawania zdjęć, wyboru podkładu muzycznego, dodanie tytułu oraz stylu prezentacji i… gotowe.

quik

One thought on “Lekcja – nielekcja projektowa “na mieście” – inspiracja z tikiem w tle

  1. Świetny pomysł na ćwiczenie uważności 👍😁 Jakieś 20 lat temu podsunęłam podobny pomysł kuzynce na lekcję historii architektury Krakowa, zabrała klasę na wycieczkę i kilka godzin latali po rynku z kilkoma arkuszami do wypełnienia łącznie z rozmową z kimś prowadzącym stragan 😜 Mówiła potem że nie spodziewała się tak szerokiej wiedzy u uczniów bo zapamiętali nie tylko to co chciała ale cała masę innych faktów z historii Krakowa. 😁 wszyscy byli zachwyceni wycieczka i efektem pracy. Fakt, że długo przygotowywała ten scenariusz pytań i zadań ale mogła co roku wykorzystać 😁👍

Podziel się refleksjami!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.