Inspiracja na aranżację przestrzeni szkolnej z Gimnazjum nr 1 w Człuchowie

Tej szkoły nie dane było mi odwiedzić, jednak inicjatorka całej zmiany i dyrektor  Gimnazjum nr 1 im. Kazimierza Jagiellończyka w Człuchowie w jednej osobie, czyli Sylwia Marasz aktywnie działa w wirtualnej nauczycielskiej przestrzeni, dzieląc się edukacyjnymi inspiracjami z innymi edukatorami.   Jakiś czas temu zaprezentowała w sieci Poczytalnię, a dzisiaj Projekt “Nasz Łasuch”, który powstał dzięki konkursowi “Zakręceni w przestrzeni”  Fundacji Lafarge Holcim. Zakładał on zmianę przestrzeni w najbliższym otoczeniu.
“Razem z uczniami wybraliśmy miejsce po zamkniętym sklepiku szkolnym. Kiedy ajent zrezygnował z prowadzenia sklepiku po zmianach wprowadzonych przez ministerstwo,  pozostało tylko puste, brzydkie pomieszczenie, dlatego zdecydowaliśmy, że chcemy zmiany. Przygotowaliśmy więc makietę, nagraliśmy filmik i wysłaliśmy na konkurs.  Zdobyliśmy wyróżnienie i kwotę 5000 zł. Jak na nasze plany było to  trochę mało, jednak przy wsparciu samorządu uczniowskiego, pracowników szkoły  i rodziców udało nam się” – opowiada Pani Dyrektor Sylwia Marasz, pomysłodawczyni akcji. 
Zobaczcie sami, jakie cuda można stworzyć w przestrzeni szkolnej. Wystarczy pomysł, chęci i dobra współpraca środowiska szkolnego, bo konkursów, które promują zmiany przestrzeni w szkole jest coraz więcej. 
Poczytalnia

2 thoughts on “Inspiracja na aranżację przestrzeni szkolnej z Gimnazjum nr 1 w Człuchowie

  1. Jako rodzic dziecka z tego gimnazjum miałam niebywałą przyjemność poznać Panią Sylwię osobiście. Podziwiam to z jakim zaangażowaniem i kreatywnością działa dla szkoły . Świetnie dogaduje się z uczniami co widać na zdjęciach. O efekt wspólnej pracy. I co ważne – pomieszczenie jest faktycznie używane przez uczniów. Dbają, nie niszczą. Da się

    1. Bardzo cieszy mnie to, co pani pisze. Takich Dyrektorów – z pasją – nam potrzeba. Pozdrawiam serdecznie!

Podziel się refleksjami!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.