Jak, gdzie i po co sprawdzić swoje talenty – linki i inspiracje

Wierzę w pracę na zasobach ludzi, na ich talentach i pasjach. Nie opowiadam o tym, że są betonowi, bo sposób myślenia o innych wpływa na sposób pracy z nimi.  To jedna z wielu moich lekcji z ostatnich miesięcy. 

Nie biczuję się także z powodu moich słabszych stron, ale staram się odkrywać i wzmacniać te, które  niosą mnie w życiu. Co więcej, szukam takich wyzwań i tworzę takie sytuacje, by swoje talenty móc wykorzystać. Daję sobie też prawo do tego, że nie wszystko wiem i nie wszystko potrafię. Cały czas się uczę i LUBIĘ TO. 

Dzięki ostatnim rozmowom z Ewą Kaliszuk i Agatą Baj odkryłam kilka nowych ścieżek w rozwoju i odkrywaniu prawdy o sobie samej. Skorzystałam z testów (płatnych) – dostępnych online, by określić moje TOP 5 i TOP 34 talentów (to drugie już naprawdę z czystej ciekawości) i moje behawioralne DNA (Test kolorów). 

Wyniki zwiększyły  moją świadomość, dały mi jeszcze pełniejszy obraz mnie samej oraz pokazały, jak wykorzystywać i wzmacniać moje mocne strony. Lektura wyników wraz ze wskazówkami jest bardzo ciekawym przeżyciem. 

Moje TOP 5 to:

  1. Strateg 
  2. Osiąganie
  3. Bliskość
  4. Wizjoner
  5. Uczenie się

Co ciekawe, 3 talenty mam z zakresu strategii, jeden z wykonywania (doprowadzania rzeczy do końca), jeden z obszaru budowania relacji. 

Lista kolejnych 34 też jest ciekawa:)

Z kolei w Teście kolorów jestem kolorem czerwonym oznaczającym WOJOWNIKA i żółtym oznaczającym INSPIRATORA, co razem daje pomarańczowy. A to oznacza:

“Słowo klucz: ZMIANA
Połączenie Czerwonego Wojownika z Żółtym Inspiratorem. Jego domeną jest intuicja i ekstrawersja. Oba te style funkcjonowania powodują, że POMARAŃCZOWY lubi nowe, ZMIANY, innowacje, wyzwania. Jest optymistycznie nastawiony do rzeczywistości, skłonny do ponoszenia ryzyka. Takie cechy czynią go człowiekiem, który prowokuje zmiany, a nawet przełomy. Potrafi iść pod prąd i bez zmian nie może dobrze funkcjonować. Dodatkowo jest świetnym liderem zmian, bo łączy na równi „twardą” Czerwoną efektywnościową część zmian z umiejętnością przeprowadzenia ludzi przez zmiany”. (wynik Testu kolorów). 

Bardzo ważne jest, by POZNAĆ SIEBIE. Co więcej, jako przywódca swojej grupy powinnam wiedzieć, że różnorodność zespołu wpływa na jego efektywność. Tutaj po raz kolejny wracam do tematu przestrzeni – miejsca na inne spojrzenie, zdanie, zróżnicowanie. Nie od dziś wiadomo, że warto słuchać tych, którzy mają inne od naszego zdanie.

Czas na linki!

Sprawdź swoich 5 głównych talentów – TOP5 Gallupa (po polsku)

Test 4 kolorów – kliknij – po polsku

Posłuchaj podcastu Mariusza Chrapki – “Kolory, czyli jak budować zwinne zespoły”

 

Podziel się refleksjami!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.