Czas na prace kolejnych Agentów Globalnej Zmiany – tym razem uczniów z Kowalewa, Lubska i Gdańska, którzy pracowali nad celem  nr 3, czyli  “Dobre zdrowie i jakość życia”, a dokładniej  nad  wpływem  aktywności ruchowej na poprawę zdrowia i jakości życia. 

Koordynatorkami działań projektowych były panie: Vitia Bartosova Hoffmann (z SP 82 w Gdańsku), Elwira Łucka i  Mirela Robakowska (Zespół Szkół Publicznych w Kowalewie) oraz  Małgorzata Rabenda (Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubsku). 

Działań projektowych było wiele, a ja postaram się krok po kroku pokazać część z nich.

Na początek SP 82 w Gdańsku i “mały spontan” zmotywowany przykrym wydarzeniem i połączony z RUCHEM  – zajęcia świetlicowe z kaskiem rowerowym jako motywem przewodnim. Efektem spotkania były plakaty przygotowane przez uczniów klas 1-3.   

Kolejne zdjęcia z Gdańska pokazują wydarzenie, które poświęcone było znaczeniu wysiłku fizycznego i zdrowego odżywiania w naszym życiu. Zobaczcie sami!

Czas na prace nad wynikami ankiety zebranymi przez uczniów z Kowalewa i Gdańska, dotyczyły one aktywności ruchowej i żywienia. Tak wyglądała praca nad nimi w Kowalewie. 

Z kolei w Lubsku odbyły się między innymi rodzinne zawody wędkarskie, zajęcia kulinarne, spotkania z dietetykiem, zajęcia na basenie, uczniowie uprawiali ogródek szkolny, brali udział w wycieczkach, przygotowali także świeżaki. 

W SP 82 w Gdańsku uczniowie wzięli udział w lekcji w-f z mazakami, sport i zdrowe żywienie były motywami przewodnimi ich prac. 

Zdjęcia nie oddają w pełni współpracy, zatem warto zerknąć do wspólnego Padletu szkół, by zainspirować się jeszcze bardziej kliknij!

agzpadletkowalew

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.