Dobre zdrowie i jakość życia – inspiracje projektowe

Czas na prace kolejnych Agentów Globalnej Zmiany – tym razem uczniów z Kowalewa, Lubska i Gdańska, którzy pracowali nad celem  nr 3, czyli  “Dobre zdrowie i jakość życia”, a dokładniej  nad  wpływem  aktywności ruchowej na poprawę zdrowia i jakości życia. 

Koordynatorkami działań projektowych były panie: Vitia Bartosova Hoffmann (z SP 82 w Gdańsku), Elwira Łucka i  Mirela Robakowska (Zespół Szkół Publicznych w Kowalewie) oraz  Małgorzata Rabenda (Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubsku). 

Działań projektowych było wiele, a ja postaram się krok po kroku pokazać część z nich.

Na początek SP 82 w Gdańsku i “mały spontan” zmotywowany przykrym wydarzeniem i połączony z RUCHEM  – zajęcia świetlicowe z kaskiem rowerowym jako motywem przewodnim. Efektem spotkania były plakaty przygotowane przez uczniów klas 1-3.   

Kolejne zdjęcia z Gdańska pokazują wydarzenie, które poświęcone było znaczeniu wysiłku fizycznego i zdrowego odżywiania w naszym życiu. Zobaczcie sami!

Czas na prace nad wynikami ankiety zebranymi przez uczniów z Kowalewa i Gdańska, dotyczyły one aktywności ruchowej i żywienia. Tak wyglądała praca nad nimi w Kowalewie. 

Z kolei w Lubsku odbyły się między innymi rodzinne zawody wędkarskie, zajęcia kulinarne, spotkania z dietetykiem, zajęcia na basenie, uczniowie uprawiali ogródek szkolny, brali udział w wycieczkach, przygotowali także świeżaki. 

W SP 82 w Gdańsku uczniowie wzięli udział w lekcji w-f z mazakami, sport i zdrowe żywienie były motywami przewodnimi ich prac. 

Zdjęcia nie oddają w pełni współpracy, zatem warto zerknąć do wspólnego Padletu szkół, by zainspirować się jeszcze bardziej kliknij!

agzpadletkowalew

Podziel się refleksjami!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.