Turystyka rowerowa w szkole – inspiracje

Agentki i agenci globalnej zmiany prowadzeni przez panie: Agnieszkę Jung, Wiolettę Sokół i  Annę Guziuk wzięły sobie za cel propagowanie turystyki rowerowej jako jednego z elementów zdrowego i ekologicznego trybu życia.

Motywacja

“Zastanawiałam się, od której strony spojrzeć na mój cel – mniej nierówności – i nagle mnie olśniło! Rowerzyści! Zagadnień jest wiele: stworzenie mapy najfajniejszych tras rowerowych w okolicy, przygotowanie plakatu prezentującego zasady bezpiecznego poruszania się na rowerach, jak dbać o sprzęt – porady specjalisty, jak rowerowa turystyka wygląda w innych miastach? A na koniec może jakaś rowerowa wyprawa?
Zbliżają się wakacje, może warto zareklamować młodzieży tą formę spędzania czasu z przyjaciółmi, zdrowo, na łonie natury…
Ktoś chętny do współpracy? Jestem oczywiście otwarta na inne pomysły w tym zakresie” – tak w naszej projektowej grupie zadziałała Agnieszka Jung.

Co dalej?

Pierwsze działania kieleckich agentów i agentek wyglądały tak: “Zaczęliśmy od burzy mózgów w celu sformułowania pytań do policjanta. Z rozmowy z nim powstały plakaty w Canvie w 2 odsłonach graficznych. Mamy problem z serwisem, ponieważ jest szczyt sezonu i wszyscy obłożeni pracą, więc nikt nie chce poświęcić nam chwili na rozmowę… Stworzymy drugi plakat w oparciu o materiały zamieszczone w necie.
Już w ten weekend dzieciaki ruszają na wycieczkę by dopracować trasę, którą wymyślili, z czego powstanie mapa i w ostatnim tygodniu szkoły – mamy nadzieję – rajd dla chętnych uczniów.
Gdy opracujemy mapę, spróbujemy spotkać się z naszą 2. połową z Wejherowa w celu omówienia działań i wzajemnego pochwalenia się wynikami. To dopiero będzie wyzwanie”.

Choć nie wszystkie plany projektowe udało się grupie współpracującej zrealizować (w czerwcu czasu jakby mniej), to i tak kawał pracy za agentami. Jak pisze Agnieszka Jung: ” Największy sukces to pytanie moich agentek czy w przyszłym roku też możemy zrobić jakiś projekt!”:)

Oto Padlet projektowy! – kliknij

 

Co z partnerami?

Wejherowska samochodówka dołączyła do na X Parady Jakuba Wejhera z nauczycielkami – Anną Guziuk i Wiolettą Sokół.

33579971_1574706585973728_7057459341317636096_o.jpg

 

Podziel się refleksjami!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.