Spotkanie z Agnieszką Jankowską – Akademia Przywództwa Edukacyjnego

Kolejny sezon Akademii Przywództwa Edukacyjnego zainaugurujemy razem z Agnieszką Jankowską – dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostródzie.

Miałyśmy okazję poznać się w ramach wspólnej pracy projektowej – “Szkoła dla innowatora”, do której przystąpiła placówka prowadzona właśnie przez Agnieszkę. Dzięki temu mogłam bliżej poznać naszego gościa, jak również kilka razy odwiedzić ostródzką szkołę, a nawet pracować z zespołem liderskim.

Bardzo cenię Agnieszkę za sposób pracy z zespołem, tworzenie szkoły – społeczności dzieci i dorosłych, którzy wspólnie uczą się i rozwiązują problemy. Oczywiście to praca naznaczona wieloma wyzwaniami, podobnie do wszystkich polskich szkół – pewna pula problemów powiela się, dochodzą oczywiście i te warunkowane przez lokalny kontekst działań.

W ostródzkiej jedynce proces zmiany trwa. Obok projektu Jedynkowej Akademii Kreatywności rozwijają się nowe, takie jak na przykład Budżet Uczniowski. Zespół liderski rośnie. Zmienia się przestrzeń. Rozwija się współpraca.

W przededniu nowego roku szkolnego – 29 sierpnia 2022 o godzinie 20.00 porozmawiamy o liderskich przygotowaniach do pracy. O tym, co zaprząta głowę Agnieszki? Z czym się mierzy? Jak wyznacza priorytety? Jak inwentaryzuje działania? Gdzie szuka wsparcia? Jak modeluje współpracę?

Poniżej zostawiam kilka zdjęć z naszych wspólnych edukacyjnych (i mniej edukacyjnych działań), zapraszając Was do udziału w rozmowie z Agnieszką.

Zapisy w linku – kliknij!


Poznaj historię zmiany w szkole prowadzonej przez dyr. Agnieszkę Jankowskąkliknij!Skorzystaj z kursu internetowego dla dyrektorów i wicedyrektorów szkół kliknij!

Podziel się refleksjami!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.