Dzień dobrej wiadomości

Dzień dobrej wiadomości odbył się w naszej szkole co prawda już tydzień temu, jednak wcześniej nie znalazłam czasu, by upowszechnić tak niewielką a jakże dużą akcję. Dobra nigdy za wiele! Pomysł oczywiście wyszedł od uczniów, którzy nieopodal sekretariatu postawili naszą wysłużoną urnę, by zbierać dobre wiadomości. Wbrew czasom, w których żyjemy, wiadomości były pisane w tradycyjny sposób. Zebrane, zostały posortowane i dostarczone adresatom. Ja też dostałam dobrą wiadomość.

I chyba ona zainspirowała mnie do podzielenia się tym wydarzeniem z innymi.

Po pierwsze, miło jest dostać anonimową wiadomość, w której możemy znaleźć coś pozytywnego. Po drugie, list, który dostałam, zadaje kłam słowom tych wszystkich, którzy na gimnazjach wieszają psy. Można bowiem współtworzyć taką szkołę, gdzie i uczniowie, i kadra, i rodzice mogą czuć się partnerami dialogu i współkreatorami rzeczywistości. Oczywiście nie jest to łatwe, wymaga i odwagi, i pracy, i mądrze stawianych granic. Ale można. Pozwolę sobie zatem przytoczyć słowa z listu, który zaskoczył mnie i wzruszył, by pokazać, że w oczach uczniów gimbaza może być dobrym miejscem:

” Jestem w 3. klasie i chciałam bardzo podziękować za miło spędzony czas w Jedynce. (…)Na początku nie byłam przekonana co do moich odczuć a propos szkoły, ale teraz mogę z całą pewnością stwierdzić, że nie ma lepszej szkoły. Najlepsza jest chyba domowa atmosfera i to, że nauczycielom (oraz wszystkim pracownikom szkoły) bardzo zależy na uczniach. Świetne jest to, że nasze pomysły są zawsze brane pod uwagę, ciągle coś się dzieje, wszyscy są otwarci i chętni do pomocy. Kocham to miejsce, gdyby każde gimnazjum było jak Jedynka, wszyscy byliby szczęśliwi”.

wp-1474013036780.jpeg

One thought on “Dzień dobrej wiadomości

Podziel się refleksjami!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.